Soru: Öyle Bir Yerdeyim Ki Söz Müzik Kimin?

Öyle bir yerdeyim ki söz müzik kime ait?

Ahmet Kaya’nın, 1985 yılında sözlerini Hasan Hüseyin Korkmazgil’in yazdığı, müziğini kendisinin yaptığı vokalistliğini ise Selda Bağcan’ın yaptığı ” Öyle bir yerdeyim ki” şarkısı günlerdir dilimde. Ahmet Kaya bu şarkıyı ilk 1985 yılında ikinci albümü “Acılara Tutunmak” da seslendirmiş.

Dostum dostum güzel dostum yazarı kimdir?

Hasan Hüseyin Korkmazgil – Başkaldıran Dizeler.

Bir yanımız bahar bahçe kime ait?

Öbür yanımız bahar bahçe! Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil’in şiiri Ahmet Kaya ile Selda Bağcan’ın sesiyle buluşunca dinlememek, düşünmemek ve hangi yanımız daha ağır diye sormamak elde değil.

Bir yanımız yaprak döker bir yanımız bahar bahçe kimin sözü?

Yaprak döker bir yanımız, Bir yanımız bahar bahçe. – Hasan Hüseyin Korkmazgil / Öyle Bir Yerdeyim Ki | Yaprak, Duvar alıntıları, Bahar.

Öyle bir yerdeyim ki ne gitmesi?

Öyle bir yerdeyim ki; ne gitmesi mümkün, ne kalması mümkün olan. Vazgeçmekle direnmek arasında, akla karanın tam ortasındayım… kaybetmenin arifesinde, yeni bir hayatın eşiğindeyim.. kalsam canım yanacak, gitsen hayatim…

Hasan Hüseyin Korkmazgil kimdir nerelidir?

Hasan Hüseyin Korkmazgil Doğum ( 1927, Gürün, Sivas, Ölüm, Ankara,26 Şubat, 1984 ) toplumcu-gerçekçi Türk şairi 1927’de Sivas’ın Gürün ilçesinde doğmuştur. Annesi Gülşan hanım, babası ise Kurultay İlkokulu’nda hademelik yapan Nalbantoğlu Şükrü’dür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *