Sık sorulan: Yüzyüzeyken Konuşuruz Ne Tarz Müzik Yapıyor?

Yüz yüze konuşuruz hangi tarz?

Yüzyüzeyken Konuşuruz, metropolün içinde sıkışmış; kayıp bir jenarasyon olma tehlikesinin eşiğinde büyümüş iki genç insanın anlattığı hikayelerden oluşan şehirli bir lirik müzik grubu. Yaptıkları müziği en genel bakışla indie-folk olarak isimlendiriyorlar.

Yüzyüzeyken Konuşuruz ismi nereden gelir?

Kaan Boşnak, Yüzyüzeyken Konuşuruz ‘un isminin nereden geldiğini 2013 yılında Rave Mag’e şöyle anlatmıştı: “Akustik performanslarımın çekimini yapan arkadaşım Ozan ile internet üzerinde konuşurken ismin ne olacağına dair konuşmaya başladığımızda “Daha sonra yüzyüzeyken konuşuruz ” derken bu lafa güldük ve tamam böyle

Yüzyüzeyken Konuşuruz şarkıları kim söylüyor?

Yüzyüzeyken Konuşuruz gitar ve vokalde Kaan Boşnak, elektrik gitarda Engin Sevik, bas gitarda Can Tunaboylu ve davulda Can Kalyoncu’dan oluşan kadrosuyla, başlangıçta “indie-folk” olarak adlandırdıkları müzik tarzlarını, yaptıkları deneylerle sürekli evrimleştirerek, elektronik unsurlara ve dans beatlerine de yer

Yüzyüzeyken Konuşuruz ne zaman dağıldı?

İlk albümleri 2013 yılında ‘Birkaç Yıl Sonra Utanılacak Şarkılar’ albümünü çıkardılar. Bu sayede daha da tanınan ve konserler veren grup bir süre sonra anlaşmazlık sebebiyle 2020 yılında dağıldı.

Kaan Boşnak hangi tarz müzik?

Bağımsız rock türünde müzik yapan Kaan Boşnak, 2011 yılında Engin Sevik ile beraber kurduğu Yüzyüzeyken Konuşuruz grubuyla başlarda yayınladığı videolar ile dinleyicilerinden beğeni topladı. 2013 yılında ilk albümleri ‘Evdekilere Selam’ sayesinde daha geniş kitlelere ulaştılar.

You might be interested:  Iphone 5 E Nasıl Müzik Indirilir?

Grandson hangi tarz?

Trap ve rockın böyle değişik birleşimlerini yapan sanatçının en büyük müzik ilhamları arasında Red Hot Chili Peppers, Danger Mouse, Rage Against the Machine, Danger Mouse, Eminem, Mark Ronson gibi isimler bulunuyor. Grandson kendi müziğini riff-driven rock&roll’un trap ve hip-hop’la karışımı olarak tanımlıyor.

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu nasıl kuruldu?

Yüzyüzeyken Konuşuruz müzik grubu 2011 yılı Mayıs ayında kuruldu. Başta yalnızca iki kişi olan ve söz yazarı olan Kaan Boşnak’ın şarkılarını bir arkadaşı ile çalıp kaydetmesi ardından sosyal medyada yayınlaması ile başladı her şey.

Alternatif müzik türü ne demek?

Alternatif rock (diğer isimleriyle alternatif müzik, alt-rock veya alternatif ), 1980’lerde underground ve bağımsız müzik kültürlerinden ortaya çıkan ve 1990’larda geniş bir popülariteye ulaşan bir rock müzik alttürüdür.

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu kaç kişi?

Yüzyüzeyken Konuşuruz müzik grubu 2011 yılı Mayıs ayında kuruldu. Başta yalnızca iki kişi olan ve söz yazarı olan Kaan Boşnak’ın şarkılarını bir arkadaşı ile çalıp kaydetmesi ardından sosyal medyada yayınlaması ile başladı her şey.

Kazılı kuyum şarkısını kim söylüyor?

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un Yeni Teklisi ‘ Kazılı Kuyum ‘ Çıktı

Müzik türleri nelerdir?

Müzik Türleri Nelerdir?

  • Blues. Amerika’yla özdeşleşen blues müziği aslında ta 400 yıl öncesine, Afrika’ya dayanan bir müzik türüdür.
  • 2. Klasik Müzik.
  • 3. Halk Müzikleri (Folk, Country, Etnik)
  • Elektronik Müzik.
  • Hip-hop (Rap ve R&B dahil)
  • Caz.
  • 7. Pop.
  • 8. Rock.

Yüzyüzeyken Konuşuruz grup dağıldı mı?

Son günlerde adından sıkça söz ettiren Türk indie-folk grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz, dağıldıklarını açıkladı.

Yüzyüzeyken Konuşuruz birleşti mi?

Geçtiğimiz hafta dağıldığını açıklayan Yüzyüzeyken Konuşuruz ekibinden yeni haber! Gün içerisinde sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamaya göre ekibin, yapımcı ve albüm firmasıyla yaptığı toplantı sonrasında, değişen bir müzisyenle beraber yeniden toplandığını açıkladı.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Sony Walkman Nasıl Müzik Atılır?

Kaan Boşnak nasıl biri?

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun vokali ve gitaristi olması ile tanınan Türk müzisyenidir. Müzisyenliğinin yanı sıra edebiyat yönü de oldukça gelişmiş olan Boşnak, daha lise yıllarında Genç Praksis dergisini çıkarmış, bloglarda yazmış, At Kafası fanzinde, Fil & Toz ve Ot dergilerinde de yazıları yayınlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *