Sık sorulan: Müzik Öğretmenler Kpss Hangi Oturumlara Girecek?

Öğretmenler KPSS’de hangi oturumlara girecek 2021?

2021 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınavı 01.08. 2021 tarihined yapılacak. Başvurular ise 28.05. 2021 -14.06. 2021 arasında alınacak. 2021 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 1. gün sınav 07.08. 2021 tarihinde yapılacak.

KPSS sınavında öğretmenler hangi oturumlara girecek?

2019- KPSS, sadece A Grubu Kadrolar ve Öğretmen Kadroları için yapılacaktır. Sınav, lisans düzeyindedir. Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adayların, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmaları zorunludur.

Öabt ye kimler başvuru yapabilir?

KPSS-Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

Almanca öğretmenleri KPSS’de hangi sınavlara girecek?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) yapılmayan yabancı dillerde ( Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) / e-YDS sonuçlarından oluşturulan KPSSP120 puan türü kullanılacaktır.

You might be interested:  Powerpoint Sunumlarına Nasıl Müzik Eklenir?

Öğretmen olmak için hangi KPSS?

Öğretmen olarak atanmak isteyen KPSS adaylarının ÖABT sınavına katılmayan branşları P10 puan türünde, ÖABT sınavına katılan branşları P 121 puan türünde branşlarına yönelik olarak istenen puanı aldıktan sonra öğretmen atamalarına başvurması gerekmektedir.

2021 Öabt sınavına kimler girebilir?

Bu sınava lisans mezunları ve mezun olabilecek durumda olanlar (son sınıf öğrencileri) girebilir. Sadece adayın kamu kurum ve kuruluşlarına iş başvurusu yaptığı zaman mezun durumda olması gerekir.

KPSS neye göre girilir?

Son mezun olunan eğitim seviyesine göre ortaöğretim, ön lisans veya lisans mezunları KPSS sınavına girebilmektedir. Lisans KPSS her yıl yapılırken, ön lisans ve ortaöğretim KPSS ise çift yıllarda olmak üzere 2 yılda bir (2020,2022,2024..) yapılmaktadır.

KPSS öğretmenlik için nasıl çalışmak gerekir?

Öğretmen Adayları KPSS ‘ye Nasıl Hazırlanmalıdır?

 1. KPSS sınavına çalışan öğretmen adayı öncelikle eksiklerini belirlemelidir.
 2. Programlı çalışmak oldukça önemlidir.
 3. Gününüzün tamamını KPSS derslerine ayırmamalı, alan ve eğitim bilimleri gibi sınavları da programına yerleştirmelisiniz.

Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavına kimler girecek?

KPSS- Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

Hangi bölümlere alan sınavı geldi?

Aşağıda hangi branşta mezun olan adayların ÖABT ‘ ye girmesi gerektiği liste halinde verilmiştir.

 • Beden Eğitimi Öğretmenliği.
 • Biyoloji Öğretmenliği.
 • Coğrafya Öğretmenliği.
 • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği.
 • Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji Öğretmenliği.
 • Fizik Öğretmenliği.
 • İlk Öğretim Matematik Öğretmenliği.

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavına kimler girebilir?

Sınava, lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Hangi Müzik Grubu Nota Bilgisi Yoktur?

Alan sınavı ne kadar etkileyecek?

ÖABT ‘nin Öğretmen Atamaya Esas Olan KPSS Puanına Etkisi Nedir? ÖABT öğretmen olmak isteyenler için hesaplanan KPSS121 puanının oluşmasında 0.50 oranında etkili. Eğitim Bilimleri Testi’nin ağırlığı 0.20, Genel Yetenek Testi ile Genel Kültür Testi’nin ağırlıkları ise 0.15 tir.

Sınıf öğretmenliği alan sınavında hangi dersler olacak?

KPSS ÖABT (Ögretmenlik Alan Bilgisi Testi) Sınıf Öğretmenliği

 • Temel Matematik (%12)
 • Genel Biyoloji (%6)
 • Genel Fizik (%6)
 • Genel Kimya (%6)
 • Türk Dili (%12)
 • Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı (%6)
 • Çocuk Edebiyatı (%6)
 • Uygarlık Tarihi (%6)

Kpssp121 12 puan turu nedir?

Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüne denilmektedir. Bu puan türü GK + GY + Eğitim bilimleri + Öğretmen Alan Bilgisi Testi bileşenlerinden oluşur. P121 puan türü 1 yıl geçerlidir. 5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *