Sık sorulan: Indie Müzik Ne Demek?

Türkçe indie müzik nedir?

İndie; büyük ticarî şirketler tarafından üretilmeyen müzik eseri. İngilizce “independent” (bağımsız) kavramından oluşturulmuştur. Bu tür eserler genellikle nispeten küçük, bağımsız şirketler tarafından üretilir. Bazen gerek kayıt ve gerekse yayın sürecinde sanatçı eseri tamamen kendisi üretir.

İndie olmak nedir?

‘ Indie ‘ terimi, normalde ‘independent art’, yani bağımsız, yapımcı şirketlerin ve etiketlerinin desteği olmadan, farklı, kültürel olarak zamanının ana akımının (mainstream) dışında kalarak üretilmiş olan müzik, film, edebiyat veya herhangi bir sanat eserini tanımlamak için kullanılıyordu.

İndie gruplar ne demek?

ana görüşten etkilenmeden yapılan işlere verilen addır. müzikte bu akımın en iyi örnekleri the cure, sonic youth, fugazi ve black flag gibi gruplar olmuşlardır. bağımsız müzik anlayışının en yaygın alt dalları ise indie rock ve indie pop’tur.

Alternatif bağımsız müzik nedir?

Alternatif rock (diğer isimleriyle alternatif müzik, alt-rock veya alternatif ), 1980’lerde underground ve bağımsız müzik kültürlerinden ortaya çıkan ve 1990’larda geniş bir popülariteye ulaşan bir rock müzik alttürüdür.

Müzik türleri nelerdir?

Müzik Türleri Nelerdir?

  • Blues. Amerika’yla özdeşleşen blues müziği aslında ta 400 yıl öncesine, Afrika’ya dayanan bir müzik türüdür.
  • 2. Klasik Müzik.
  • 3. Halk Müzikleri (Folk, Country, Etnik)
  • Elektronik Müzik.
  • Hip-hop (Rap ve R&B dahil)
  • Caz.
  • 7. Pop.
  • 8. Rock.

İndie ne demek oyun?

Bağımsız video oyunu veya indie oyunu, “üçlü A” oyunlarının aksine, genellikle büyük bir yayımcının maddi desteği olmadan bireyler veya daha küçük geliştirme ekipleri tarafından oluşturulan video oyunlarıdır.

You might be interested:  Iphone Telefona Nasıl Müzik Yüklenir?

Indie rock farkı nedir?

Alternatif rock müziğe “alternatif” denmesinin nedeni, başarının zirvesine, yani popüler radyo kanallarında çalma noktasına ulaşmış olan yeni bir tarz olmasıydı. Indie rock söz konusu olduğunda ise, bu müzik grupları bu zirveye ulaşma çabasında dahi olmadıkları için onlara “ indie ” adı verildi.

Blues müzik tarzı nedir?

Blues, 400 yıllık geçmişi olan ve temeli Afrika’ya dayanan, bir müzik türüdür. Kökleri Afrika’da bulunan blues, 17. yüzyıldan itibaren Afrika’dan getirilen kölelerin tarlalarda çalışırken söyledikleri hüznü, umudu, özgürlüğü ve derin acıyı anlatan şarkılardan doğmuştur.

İndie Rap Nedir?

indie, independent yani bağımsız kelimesinin kısalmış halidir. hip hop ‘tan post punk’a, rap ‘e kadar çok değişik türlerde albüm yayınlayan birçok indie plak şirketi vardır. Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Pavement gibi grupların plak şirketi Domino Recording Company, önde gelen bağımsız plak şirketlerinden.

Türk alternatif rock nedir?

Alternatif rock, elektronik rock, progressive ve post rock türünde eser veren Türk grupları; Bulutsuzluk Özlemi, Yaşlı Amca, Dedublüman, Adamlar, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Eski Bando, Ars Longa, Strider, Jakuzi, Dolu Kadehi Ters Tut, Hedonutopia, Evdeki Saat, Son Feci Bisiklet, Hariçten Gazelciler, Birileri, Bağzıları,

Rock müzik aletleri nelerdir?

Rock müzik genellikle elektro gitar, bas gitar, bateri ve klavye gibi enstrümanlar ile vokalin beraber kullanıldığı oldukça popüler bir müzik türüdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *