Sık sorulan: Ezginin Günlüğü Ne Tür Müzik Yapıyor?

Ezginin Günlüğü ne tür?

Ezginin Günlüğü, Türk protest müzik grubu. 1982 yılında, İstanbul’da kuruldu. İlk konserlerini 1983 yılında İstanbul Hodri Meydan Kültür Merkezi`nde verdi.

Ezginin Günlüğü kaç kişi?

Emin İgüs, Hakan Yılmaz, Şebnem Ünal, Vedat Verter ve Nadir Göktürk tarafından oluşturulan müzik altyapısını, sahne üzerinde 10 kişilik bir ekiple uygulayan Ezginin Günlüğü, ilk konserini Ocak 1983’te İstanbul’da, Hodri Meydan Kültür Merkezi’nde verdi.

Yan Kalbim şarkısını kim söylüyor?

Ezginin Günlüğü – Albümler – Yan Kalbim – Şarkı Sözü

Hüsnü Arkan nereli?

1958 yılında İzmir’in Kınık ilçesinde doğdu. 1975 yılında Bergama Lisesi’nden mezun oldu. Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulunda üç yıl mimarlık okuduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Ezginin Günlüğü nereli?

Ezginin Günlüğü, Diyarbakır, 2017. Ezginin Günlüğü, Türk protest müzik grubu. 1982 yılında, İstanbul’da kuruldu. İlk konserlerini 1983 yılında İstanbul Hodri Meydan Kültür Merkezi’nde verdi.

Sigaramın dumanına sarsam şarkısını kim söylüyor?

Söz: Hüsnü Arkan – Müzik: Nadir Göktürk http://www.ezginingunlugu.com.tr/ https://www.instagram.com/ezginingunl

Düşler Sokağı kime ait?

Türk pop müziğinin kült gruplarından Ezginin Günlüğü 18’inci albümü ‘ Aşk Zamanı ‘nı çıkardı. İçinde Nazım Hikmet ve Ataol Behramoğlu’nun şiirlerinden bestelerin de yer aldığı albümü grup üyelerinden Nadir Göktürk, Can Göktürk ve Çağrı Çetinsel ile konuştuk. Aşk Zamanı ‘ çıktı, hayırlı olsun.

Hüsnü Arkan kaç yaşında?

63 yaşında (20 Mart 1958)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *