Roger Waters Hangi Müzik Grubunun Kurucusu?

Roger Waters hangi müzik grubunun kurucularındandır?

Grup 1965 yılında Roger Waters ve Nick Mason tarafından “Sigma 6” adıyla Londra’da kuruldu. Bir yıl sonra Rick Wright da gruba katıldı. Grup ismini sırasıyla T-Set, Meggadeaths ve Abdabs olarak değiştirdi. Abdabs ismiyle bir süre devam eden grup, yaptıkları müziği “rhythm and blues” olarak tanımlıyordu.

Roger Waters nerede yaşıyor?

Roger Waters 4 Ağustos 2013 tarihinde İstanbul İTÜ Stadyumunda bir konser vermiş ve “The Wall” albümünün tamamını canlı çalmıştır. Roger Waters 1990 yılından beri ABD, Los Angeles’da hayatını sürdürmektedir. 1987 – Radio K.A.O.S.

Pink Floyd kimler?

Pink Floyd, İngiliz progresif ve psychedelic rock grubu. 1964 yılında Syd Barrett (gitar), Roger Waters (bas gitar), Nick Mason (bateri) ve Rick Wright (klavye) tarafından kurulmuştur.

Pink Floyd hala var mı?

Ama artık bir dönem sona erdi. Pink Floyd, yeni albümü ‘Endless River’ (Sonsuz Nehir) albümüyle yolculuğunu tamamlıyor. Albüm, grubun 20 yıl önce çıkardığı ‘Division Bell’in yapımı sırasında David Gilmour, Nick Mason ve Richard (Rick) Wright’ın birlikte çalıp kullanmadıkları kayıtların üzerine inşa edilmiş.

Syd Barrett Neden Pink Floyd dan ayrıldı?

Grubun eski gitaristi ve bestecisi Barret yıllardır şeker hastasıydı. Syd Barrett, Pink Floyd grubunu Roger Waters’la birlikte 1965 yılında kurdu. Uyuşturucu bağımlısı olan Barret, 1968 yılında solo çalışmalar yapmak üzere gruptan ayrıldı ve kısa bir süre içinde müzikten neredeyse tamamen koptu.

Roger Waters kaç yaşında?

78 yaşında (6 Eylül 1943)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *