Okuyucular soruyor: Ezginin Günlüğü Ne Tarz Müzik Yapıyor?

Ezginin Günlüğü kimin?

Bu isimlerden biri de milyonların Ezginin Günlüğü adlı müzik grubundan tanıdığı Hüsnü Arkan oldu.

Ezginin Günlüğü kaç kişi?

Emin İgüs, Hakan Yılmaz, Şebnem Ünal, Vedat Verter ve Nadir Göktürk tarafından oluşturulan müzik altyapısını, sahne üzerinde 10 kişilik bir ekiple uygulayan Ezginin Günlüğü, ilk konserini Ocak 1983’te İstanbul’da, Hodri Meydan Kültür Merkezi’nde verdi.

Hüsnü Arkan nereli?

1958 yılında İzmir’in Kınık ilçesinde doğdu. 1975 yılında Bergama Lisesi’nden mezun oldu. Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulunda üç yıl mimarlık okuduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Ezginin Günlüğü Aşk Zamanı kim söylüyor?

Türk pop müziğinin kült gruplarından Ezginin Günlüğü 18’inci albümü ‘ Aşk Zamanı ‘nı çıkardı. İçinde Nazım Hikmet ve Ataol Behramoğlu’nun şiirlerinden bestelerin de yer aldığı albümü grup üyelerinden Nadir Göktürk, Can Göktürk ve Çağrı Çetinsel ile konuştuk. Aşk Zamanı ‘ çıktı, hayırlı olsun.

Ezginin Günlüğü nereli?

Ezginin Günlüğü, Diyarbakır, 2017. Ezginin Günlüğü, Türk protest müzik grubu. 1982 yılında, İstanbul’da kuruldu. İlk konserlerini 1983 yılında İstanbul Hodri Meydan Kültür Merkezi’nde verdi.

Ezginin Günlüğü grup mu?

Ezginin Günlüğü, Türk protest müzik grubu. 1982 yılında, İstanbul’da kuruldu. İlk konserlerini 1983 yılında İstanbul Hodri Meydan Kültür Merkezi`nde verdi. En hit parçaları “Düşler sokağı” olmuştur. 1990 yılında çıkan Ölüdeniz albümünden sonra grup dağılma sürecine girdi ve böylece bir dönem kapanmış oldu.

You might be interested:  FAQ: Mp3 Çalara Müzik Nasıl Indirilir?

Ezginin Günlüğü 1980 kim söylüyor?

Söz: Hüsnü Arkan – Müzik: Nadir Göktürk http://www.ezginingunlugu.com.tr/ https://www.instagram.com/ezginingunl

Insan sever bir kere sözleri kime ait?

Ezginin Günlüğü – İnsan Sever Bir Kere ( Official Video )

Hüsnü Arkan kaç yaşında?

Ezginin Günlüğü – Albümler – Yan Kalbim – Şarkı Sözü

Ezginin Günlüğü kadın solisti kim?

Eylem Atmaca’nın ayrılmasıyla Ezginin Günlüğü ‘nün yeni kadın vokali Deniz Sujana olurken, Levent Bursalı da davulcu olarak ekibe dahil oldu.

Eksik bir şey mi var kim söylüyor?

Ezginin Günlüğü – Eksik Bir Şey – YouTube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *