Okuyucular soruyor: Erkin Koray Şaşkın Söz Müzik Kimin?

Erkin Koray Şaşkın sözleri kime ait?

Evvela hatırlaması/hesap etmesi/muhasebe yapması gereken bir şey var: O da şarkının orijinalinin dört yıl önce vefat eden Lübnanlı şarkıcı Samir Yazbek’e ait olduğu. Arkadaşlarıyla rakı içtikleri bir gece hem “Fesupanallah”a hem de “ Şaşkın ”a söz yazıp piyasaya sürmüşler.

Erkin Koray kimdir vikipedi?

Erkin Koray (d. 24 Haziran 1941; Kadıköy, İstanbul), Türk rock sanatçısıdır. Anadolu rock, psychedelic rock ve hard rock türünde özgün eserler vermiş olmakla birlikte birçok türküyü yeniden düzenlemiştir. Özgün çalışmaları, doğu ve batı müziklerinde yaptığı çalışmalarla birçok müzisyeni etkilemiştir.

Bir o yana bir bu yana kim söylüyor?

Erkin Koray – Bir O Yana Bir Bu Yana Yatma Şaşkın – Dailymotion Video.

Erkin Koray Şaşkın şarkısı kaç yılında çıktı?

1976’de LP olarak çıkmıştır.

Estarabim anlami nedir?

peki ne demek bu estarabim? jargon’da turnike, ortamdaki genclerin bir arada iken yaktıkları tek ya da iki sigarayı (mary jane) elden ele dolaştırarak içmeleridir. işte böyle bir turnikede dönen iki sigara aynı anda tek kişiye gelirse o kişi turnikede pişti olmuş olur. estarabim bu pişti olma halidir.

Erkin Koray şuan nerede?

Erkin Koray, evi İstanbul’da olmasına rağmen yılın önemli bir kısmını İzmir’de geçiriyor.

Erkin Koray kızı kim?

İstanbul Alman Lisesi’nde eğitim gördüğü ’50’li yılların ikinci yarısında, arkadaşları ile kurduğu amatör topluluk olan Erkin Koray ve Ritimcileri ile dönemin güncel parçalarını çalmaya başladı. Lise eğitiminin ardından ’60’lı yılların başına dek çalışmalarını yarı amatör yarı profesyonel olarak sürdürdü.

You might be interested:  Soru: Play Müzik Nasıl Kullanılır?

Şaşkın şarkısını kimler söyledi?

Şaşkın,Türk pop müzisyeni ve sinema sanatçısı Emre Altuğ’nun 1999 yılına ait bir şarkısıdır. Bu şarkının orijinali Erkin Koray tarafından seslendirilmiştir.

Erkin Koray yaşı kaç?

80 yaşında (24 Haziran 1941)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *