Okuyucular soruyor: Duman Ne Tür Müzik Yapıyor?

Duman grubu ismi nereden gelir?

Duman, 1999 yılında İstanbul’da kurulmuş olan rock grubu. Grup, vokalist Kaan Tangöze, gitarist Batuhan Mutlugil, bas gitarist Ari Barokas ve baterist Mehmet Demirdelen’dan oluşmaktadır. Daha sonra “Halimiz Duman ” isimli şarkısından yola çıkarak grubun adını Duman koydular.

Duman Şarkıları Kime yazıyor?

Ah, Haberin Yok Ölüyorum, Köprüaltı, Senin Gibi, Oje,,Kırmış Kalbini şarkılarını Ahu yaşarken Ahu’ya yazmıştı. Ölümünden sonra çıkardığı albümelerde de mutlaka Ahu’dan bir iz vardı. Kesin olarak bilinen Ahu’nun anısına yazılmış üç şarkı ise: Melek, Seni Kendime Sakladım ve Yanıbaşımdan.

Duman kaç albümü var?

Kaan Tangöze, Batuhan Mutlugil ve Ari Barokas’dan oluşan Türk rock müzik grubu Duman ‘ın diskografisi. Duman grubu 6 stüdyo albümü, 3 konser albümü, 1 konser DVDsi ve 1 en iyiler toplama albümü yayınlamıştır.

Kaan Tangöze kaç şarkısı var?

12 Şarkı ile Kaan Tangöze ‘nin Yeni Albümü: Gölge Etme.

Duman grunge mı?

Ve hayır, Duman grubu grunge değil.

Pink Floyd ismi nereden geliyor?

Gruba isim aranırken Syd Barrett’in aklına iki caz gitaristi olan Pink Anderson ve Floyd Council’in ilk isimlerinden oluşan Pink Floyd ismi geldi ve grubun ismi Pink Floyd olarak belirlendi.

Duman nasıl bir grup?

Duman, 1999 yılında kurulmuş, vokalist Kaan Tangöze, gitarist Batuhan Mutlugil, bas gitarist Ari Barokas ve baterist Mehmet Demirdelen’den oluşan Türk Rock grubu.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Iphone 4s E Nasıl Müzik Atarım?

Duman hangi şarkıyı söylemiyor?

duman ‘ın bal şarkısını konserlerde söylememesi.

Senden daha güzel sözleri kime ait?

Kaan Tangöze ‘ Senden Daha Güzel ‘ şarkısını eşi Seçkin Piriler’e yazmıştır.

Duman Aman Aman hangi albüm?

2. Duman – Yanıbaşımdan (Live At Rock’n Coke Festival, İstanbul / 2006) Seni Kendime Sakladım adlı 3. stüdyo albümlerini yayınladılar ve albümle aynı ismi taşıyan Seni Kendime Sakladım şarkısıyla çıkış yaptılar. Ardından Aman Aman ve En Güzel Günüm Gecem şarkılarına klip çektiler.

Duman ne zaman dogdu?

Bebek isimli şarkısına klip çekmeden önce Duman yaptığı bir röportajda Halimiz Duman isimli şarkısını akustik biçimde çaldı ve bunu da klip yaptılar. Büyük çıkış yaptığı albümü “Belki Alışman Lazım” albümünde ise Duman artık Türkiye’de en popüler rock grupları listesine girmeyi başarmıştı. Asıl Duman 2002’de doğmuştu.

Duman helal olsun hangi albüm?

Prodüktörlüğünü Duman ‘ın üstlendiği, Durul Seren’in kayıt, miks ve masteringini yaptığı “CANLI” albümünün ilk klibi “ Helal Olsun ” olarak belirlendi.

Kaan Tangöze ne çalıyor?

11 Mart 2016 tarihinde Seçkin Piriler’le anlaşmalı olarak boşanmıştır. 2015 Yılında çıkardığı 12 şarkıdan oluşan “Gölge Etme” albümü, Kaan Tangöze ‘nin ilk solo albümüdür. Şarkılarda enstrüman olarak gitar ve mızıka kullanmıştır. Kendisi şuanda Duman Grubunda elektro gitar çalıp, vokal yapıyor.

Kaan Tangöze şu an ne yapıyor?

Kaan Tangöze, müzisyen, grunge/alternatif rock müziği yapan duman grubunun solisti ve gitaristi. Solaktır. Tam adı Rıza Kaan Tangöze ‘dir. 5 Eylül 1973’te İstanbul’da doğdu.Aslen Samsunlu olan sanatçı Şişli Terakki Lisesi, Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm Bölümü’nü bitirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *