Okuyucular soruyor: Bağdat Şarkısı Söz Müzik Kimin?

Bağdat şarkısını kime yazdı?

Kenan Işık 2012’de istanbul Devlet Tiyatrosu için yönettiği ‘Antigone’ adlı oyunun müziklerini de Ayla Çelik’e yaptırdı. Ayla Çelik’in kendisine büyük şöhret kazandıran ‘ Bağdat ‘ şarkısını büyük hayranlık duyduğu Kenan Işık’a yazdığı söyleniyor.

Türkan şarkısını ilk kim söyledi?

” Türkan “, Demet Akalın’ın Giderli 16 albümünün 2.teklisidir. Şarkının sözü Ayla Çelik’e, müziği Gökhan Tepe’ye, düzenlemesi ise Erhan Bayrak’a aittir.

Ayla Çelik nereli?

Ayla Çelik, 14 Kasım 1973 tarihinde Ardahan’da doğdu. Öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olarak bitirdi, daha sonra müzik hayatına başladı. Müzikle olan profesyonel serüvenine Melih Kibar ile başladı.

Ayla Çelik kaç yaşında?

Yusuf Kenan Çalık Kimdir 1982 İstanbul doğumlu. Ortaokul’dan yüksek lisansa kadar Paris’te okudu.

Ayla Çelik Kimdir Hayatı?

Ayla Çelik, 14 Kasım 1973 tarihinde Ardahan’da doğdu. Öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olarak bitirdi, daha sonra müzik hayatına başladı. Müzikle olan profesyonel serüvenine Melih Kibar ile başladı. Çok sayıda reklam müziğini seslendirdi.

Aylin Çelik Kimdir?

Ayla Çelik; 29 Ekim 1989 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Başarılı bir söz yazarı ve şarkıcı olan Çelik, yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tamamlamış ve böylelikle profesyonel müzik hayatı başlamıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *