Müzik Öğretmenleri Kpss De Hangi Sınavlara Girecek?

Öğretmenlik olmak için KPSS hangi oturumlar?

2019- KPSS, sadece A Grubu Kadrolar ve Öğretmen Kadroları için yapılacaktır. Sınav, lisans düzeyindedir. Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adayların, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmaları zorunludur.

KPSS Öğretmenlik için hangi derslerden sorumluyuz?

Eğitim Bilimleri; Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, Ölçme ve Değerlendirme, Program Geliştirme, Öğretim Yöntem ve Teknikleri ile Rehberlik derslerinden oluşmaktadır. Öğretmen adayları için 2013 yılından itibaren P10 ve P121 olmak üzere iki farklı puan türü hesaplanmaktadır.

Sınıf öğretmenleri KPSS hangi sınavlara girecek?

Eğitim bilimleri oturumuna katılmalıdır. Ayrıca aşağıda yer alan branştaki öğretmen adayları ise öabt sınavına da girmelidir.

Öğretmenlik alan sınavı hangi branşlarda?

Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği olarak belirlenmiştir.

KPSS Öğretmenlik için hangi oturumlara girilmeli 2021?

2021 KPSS NE ZAMAN YAPILACAK? 1 Ağustos, 7 Ağustos ve 8 Ağustos tarihlerinde uygulanacak. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 15 Ağustos’ta yapılacak. Adayların tümü, 1 Ağustos’taki sabah oturumuna girmek zorunda.

Öğretmenler Kpss’de hangi oturumlara girecek 2021?

2021 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınavı 01.08. 2021 tarihined yapılacak. Başvurular ise 28.05. 2021 -14.06. 2021 arasında alınacak. 2021 – KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 1. gün sınav 07.08. 2021 tarihinde yapılacak.

You might be interested:  Sık sorulan: Youtube'dan Müzik Nasıl Indiriliyor?

Öabt nedir hangi dersler var?

2018-Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ( ÖABT ): Sınav Yapılan Alanlar

 • Türkçe,
 • İlköğretim Matematik,
 • Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji,
 • Sosyal Bilgiler,
 • Türk Dili ve Edebiyatı,
 • Tarih,
 • Coğrafya,
 • Matematik (Lise),

Sınıf öğretmenliğinde hangi dersler var?

Dönem 1

 • Eğitime Giriş (EGIT101)
 • Eğitim Sosyolojisi (EGIT211)
 • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi – I (TARH101)
 • İngilizce İletişim – I (ENGL151)
 • Türk Dili – I (TREG113)
 • Bilişim Teknolojileri (ITEC112)
 • İlkokulda Temel Matematik (SOEG101)
 • Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği (COGR103)

Öabt kaç etkili?

ÖABT ‘nin Öğretmen Atamaya Esas Olan KPSS Puanına Etkisi Nedir? ÖABT öğretmen olmak isteyenler için hesaplanan KPSS121 puanının oluşmasında 0.50 oranında etkili. Eğitim Bilimleri Testi’nin ağırlığı 0.20, Genel Yetenek Testi ile Genel Kültür Testi’nin ağırlıkları ise 0.15 tir.

2021 öğretmen atamaları ne zaman olur?

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 Mart ayı Sözleşmeli Öğretmen atama takvimini değiştirdi. 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen ataması tercihleri 29 Ağustos -2 Eylül arasında yapılacak. Sonuçlar 3 Eylül’de açıklanacak.

Kpssp1215 nedir?

KPSS P121 puanı; 16 daldaki öğretmenlik için hesaplanan puan türüdür. Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüne denilmektedir. Bu puan türü GK + GY + Eğitim bilimleri + Öğretmen Alan Bilgisi Testi bileşenlerinden oluşur. 6

Öğretmenler kaç oturuma girecek?

Öğretmen adayları da üç farklı sınava girmektedir. * Bir sonraki hafta pazar günü yapılacak olan üçüncü oturumda ise 50 soruluk ÖABT testlerini çözmek zorundadır. Tüm testlerin katsayıları hesaplandıktan sonra P121 puan hesaplama yapılmaktadır.

2020 öabt hangi branşlarda uygulanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı arasında imzalanan Protokol kapsamında ÖSYM tarafından 2020 yılında; Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih,

You might be interested:  Mp4e Nasıl Müzik Yüklenir?

2021 öabt hangi branşlarda uygulanacak?

Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce), Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavına kimler girebilir?

Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir. Adayların, KPSS ‘den almış oldukları puan ile öğretmen kadroları için Millî Eğitim Bakanlığına başvurdukları tarihte mezun durumda olmaları şarttır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *