Hızlı Cevap: Sezen Aksu Ne Tür Müzik Yapıyor?

Sezen Aksu hangi tür müzik yapıyor?

Sezen Aksu (d. 13 Temmuz 1954; Sarayköy, Denizli), Türk şarkıcı- şarkı yazarı ve yapımcı. Çıkış yaptığı 1970’lerin ortalarından itibaren şarkılarıyla etkili bir figür hâline gelerek Türk pop müziğine yön verdi.

Sezen Aksu ne tür?

‘Onu Alma Beni Al’ şarkısını kime yazdı? Böylelikle bir devrin daha sonuna geldik. Yıldız Tilbe ve Sezen Aksu arasında Uzay Heparı problemi olduğu büyük bir şehir efsanesiydi. Öyle ki, Sezen Aksu 1995’te çıkan ‘Onu Alma Beni Al’ şarkısını, Tilbe’ye ithafen yazmıştı.

Sezen Aksu neden konser vermiyor?

Sezen sahnelere dönerse sağlığını kaybeder, o yüzden konser vermiyor. Her konsere kılı kırk yararak, ince eleyip sık dokuyarak hazırlandığı için sağlığını riske atıyordu Bu yüzden bıraktı sahneleri zaten. Hayranları Sezen ‘e “sahneye dön” diyerek aslına ona ne büyük kötülük yaptıklarının farkında değiller.

Sezen Aksu ya neden Minik Serçe diyorlar?

Sanatçının ilk filmi, başrolünü Bulut Aras’la paylaştığı; “A Star is Born” (Tr: Bir Yıldız Doğuyor; Y: Frank Pierson; O: Barbara Streisand, Kris Kristofferson) filminden uyarlanan ve bir Atıf Yılmaz filmiydi. İşte bu filmden sonra Sezen Aksu, Minik Serçe adıyla anılmaya başladı.

You might be interested:  Ezhel Ne Tür Müzik Yapıyor?

Sezen Aksuyu kim keşfetti?

Sezen Aksu’yu, yıllar önce Unkapanı’nda dinleyen ve keşfeden Selami Şahin, “ Sezen ‘i ilk dinlediğimde ona hasta oldum. O ses Allah vergisi” dedi. Selami Şahin, müzik blog’u ‘Pop Bizde’ye konuştu. Bir müzikalde oynayabileceğinin sinyalini veren sanatçı, yıllar önce Sezen Aksu’yu nasıl keşfettiğini anlattı.

Sezen Aksu neden Aksu soyadını kullanıyor?

Yaşamına, 13 Temmuz 1954’te Denizli’nin Sarayköy ilçesinde, “Fatma Sezen Yıldırım” olarak başlayan Sezen Aksu ‘nun dört yıl süren ikinci evliliğinin öyküsü Fatma Sezen Yıldırım, 29 Kasım 1974’te ikinci evliliğini yaptı ve Aksu soyadını aldı.

Sezen Aksu kiminle evlendi?

Evlilikleri: 1.evliliği: Hasan Yüksektepe ile evlendi, çok kısa bir süre sonra boşandı. 2.evliliği: 1974 yılının Kasım ayında Ali Engin Aksu ile evlendi. 3.evliliği: 10 Temmuz 1981 tarihinde Sinan Özer ile İstanbul’da evlendi ve aynı yıl oğlu Mithat Can Özer (d.11 Kasım 1981) doğdu. 1983 yılında boşandı.

Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe neden küs?

Yıldız Tilbe, Sezen Aksu ‘nun eşiyle tek gecelik bir ilişki yaşamıştı. Yaklaşık 25 yıl önce Yıldız Tilbe, o dönem Sezen Aksu ‘yla aşk yaşayan merhum sanatçı Uzay Heparı ile tek gecelik birliktelik yaşamıştı. Tilbe bunun bir hata olduğunu kabul etse de, Aksu elinden tutup sektöre soktuğu popçuyla konuşmama kararı almıştı.

Sezen Aksu Küçüğüm şarkısını kime yazdı?

Müziği anonim olan bu şarkı, 2 Temmuz 1993’te Sivas katliamında yakılarak öldürülen aydınlar için yazılmıştır. Sezen Aksu – Levent Yüksel ortak bestesidir.

Sezen Aksu Sen Ağlama şarkısını kime yazdı?

” Sen Ağlama “, Sezen Aksu’nun 1984 yılında Sembol LP etiketiyle yayınlanan Sen Ağlama albümünün ilk şarkısıdır. Sözü Aysel Gürel ve Sezen Aksu tarafından yazılan şarkının müziği Onno Tunç tarafından bestelenmiştir.

You might be interested:  Bilgisayara Müzik Nasıl Atılır?

Yıldız Tilbe Delikanlımı kime yazdı?

Delikanlım, Yıldız Tilbe ‘nin Sezen Aksu ile arasının açılmasına sebep olduğu söylenen Uzay Heparı aşkı için yazdığı şarkıdır.

Sezen Aksu konser yapıyor mu?

Sezen Aksu dün akşam Maslak’ta verdiği konserde, 40 yıllık sahne hayatına veda ettiğini açıkladı… “Bunlar benim son istanbul konserlerim” diyen Aksu, yaptığı duygusal konuşmayla hem kendi ağladı, hem de hayranlarını ağlattı…

Sezen Aksu müziği bıraktı mı?

Pop müziğin kraliçesi Sezen Aksu, Açıkhava konser serisinin son gününde sahneyi erkek dansçının kucağında terk etti. Konserde hayranlarına karşı çok büyük sorumluluklar taşıdığını, bunun da kendisine çok ağır yük bindirdiğini belirterek ” Müziği bırakıyorum” dedi.

Sezen Aksu ya nasıl ulaşabilirim?

Sezen Aksu İletişim 0541 816 69 77- Sezen Aksu Telefon 0212 962 01 00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *