Hızlı Cevap: Feridun Düzağaç Ne Tür Müzik Yapıyor?

Feridun Düzağaç kimdir ne iş yapar?

Feridun Düzağaç (d. 10 Ekim 1968, Adana) Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve aranjör. 1988’de Adana’da Çukurova Üniversitesi’nde okurken dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI grubuyla şarkı yazmaya başladı.

Feridun Düzağaç evli mi?

Düzağaç, müzik piyasasına ilk adımını 1988 yılında, Özdemir Asaf’ın Lavinia isimli şiirini besteleyerek atmıştı. Lavinia, o dönemin diğer hit parçası olan, Ferdi Tayfur’un seslendirdiği Emmoğlu ile en çok çalınan şarkılardan biri háline gelmişti.

Feridun Düzağaç aslen nereli?

Klip sanatçının çok sevdiği ve yılın büyük bir bölümünü geçirdiği Bozcaada’nın bağlarında pandemi koşulları da göz önünde bulundurularak iki kişilik bir ekiple, tek planda çekildi.

Feridun Düzağaç kaç çocuğu var?

Feridun Düzağaç ‘ın, 2003 yılında çıkardığı Orijinal Alt Yazılı albümünde yer alan ve Spotify’da en çok dinlenen parçalar arasında ilk sıralardaki yerini koruyan Alev Alev şarkısını fantezi müzik şarkıcısı Ebru Yaşar söyleyince sosyal medya ikiye bölündü.

Alev alev şarkısı kaç yılında çıktı?

Alev Alev, Ayşegül Aldinç’in üçüncü stüdyo albümü, 1993 Aralık’ta yayınlandı. Albümdeki 8 şarkıya klip çekilmiştir. Yanlışsın, Hoppa Hoppa, Alev Alev, Haydi Söyle ve Al Beni gibi şarkılar 90ların ses getiren hitleri arasında, albüm tam 5 hit parça ile sanatçının en çok hit şarkı çıkaran albümü olmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *