Hayko Cepkin Ne Tür Müzik Yapıyor?

Hayko Cepkin ailesi kimdir?

2005 ve 2006 yılları boyunca pek çok şehirde konserler veren Hayko Cepkin önemli festivallerde de sahne aldı. 2006 yılında düzenlenen Kral TV Müzik Ödülleri’nde yılın en iyi “Rock Erkek Sanatçı”sı olarak ödüllendirildi.

Hayko Cepkin hangi dine mensuptur?

Hayko Cepkin, 11 Mart 1978 İstanbul doğumlu, Ermeni asıllı Türk besteci, şarkıcı ve piyanisttir. Baba tarafından Yozgat Ermenisi olan Hayko, Özel Getronagan Ermeni Lisesi’ni bitirdikten iki sene sonra Mimar Sinan Üniversitesi’nde şan, solfej ve piyano dersleri aldı.

Hayko Cepkin metalci mi?

” Metalci ” olarak anılmamak için metal müzikten bile isteye uzak duranlarımız bile olmuştur. Ancak Hayko Cepkin, metal müziğin geniş kitlelere yayılmasında Türkiye’de özel bir yere sahiptir.

Asli Kula Ermeni mi?

Cepkin baba tarafından aslen Yozgat Sorgun’lu Ermeni kökenli bir Türk vatandaşıdır. Gençlik yıllarında kilise korosunda yer aldı veilk müzik kariyerine klavyeci olarak adım attı. ”Sakin Olmam Lazım” ve ”Tanışma Bitti” isimli albümleri ile müzik piyasasına sağlam bir giriş yapmıştır.

Hayko Cepkin babası kimdir?

Garbis Cepkin

Hayko Cepkin nerede okudu?

Doğuştan sağ göz kapağı düşük olan Cepkin ‘le alay eden ünlü sunucu, paylaşımına da gülen surat emojisi ekleyerek ağızları açıkta bıraktı.

Hayko Cepkin nasıl ünlü oldu?

Çeşitli yerlerde de piyano ve armoni dersleri gördükten sonra da 1997 yılında profesyonel müzik kariyerine başladı. İlk albümü Sakin Olmam Lazım ile iyi bir çıkış yapan Hayko, ikinci albümü Tanışma Bitti ile de hayran kitlesini arttırdı. 3. albümü Sandık ile daha geniş alanlara yayıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *