FAQ: Adamlar Ne Tarz Müzik Yapıyor?

Adamlar şarkı sözlerini kim yazıyor?

Adamlar, Tolga Akdoğan (vokal ve elektrik gitar), Berkan Tilavel (davul), Gürhan Öğütücü (elektrik gitar) ve Berat İşçioğlu (bas gitar)’dan oluşuyor. Sözlerin ve bestelerin mucidi ise Tolga Akdoğan.

Adamlar ne zaman kuruldu?

KÖFN, kendi şarkıları ve coverları olan bir elektronik müzik grubu … Grubun elemanları gitar, vokal, şarkı yazarı Salman Tin, live performer, prodüktör, aranjör Bilge Kağan Etil (BKE)’dir.

Alternatif müzik türü ne demek?

Alternatif rock (diğer isimleriyle alternatif müzik, alt-rock veya alternatif ), 1980’lerde underground ve bağımsız müzik kültürlerinden ortaya çıkan ve 1990’larda geniş bir popülariteye ulaşan bir rock müzik alttürüdür.

Halimden Konan Anlar ne zaman kuruldu?

Grup ilk olarak ” Halimden Konan Anlar ” adıyla Tolga Akdoğan, Berkan Tilavel, Burak Güngörmüş, Gürhan Öğütücü ve Burak Irmak beşlisiyle kuruldu. Yaptığı şarkıları internet ortamında paylaşarak tanınmaya başladılar. 2013 yılında Adamlar ismini kullanmaya başladılar.

Tolga Akdoğan ne zaman doğdu?

Birkan Nasuhoğlu (vokal), Hazar Aşçı (bas gitar) ve Turgay Gülaydın (davul)’dan oluşan Yedinci Ev, isimlerini Lee Carroll’un “Yuvaya Yolculuk” kitabından alıyor.

Yüzyüzeyken Konuşuruz rock mı?

Yüzyüzeyken Konuşuruz, Mayıs 2011’de Engin Sevik ve Kaan Boşnak tarafından kurulmuş Türk bağımsız alternatif rock grubudur.

Köfn açılımı nedir?

Köfün’ün direkt anlamı “bir sepet” demek. Biz de her tarzda çalışmamızı yapıp attığımız bir sepet gibi düşündük hep. Sonrasında menajerlerimiz ikimizin bir adının olmasının gerektiğini söylediğinde bizim de aklımıza ilk olarak KÖFN geldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *